Google Alfabeyi Satın Aldı

  • 10 Ekim 2015
  • Serhat Yazıcı
  • 996
  • 1

Google,alphabet.com adresini BMW`den satın almak için başvurduğu girişimden olumsuz bir yanıt almış olacak ki şaşırtıcı bir domaini bünyesine kattı.

Google,bilindiği üzere Kaliforniya`da 10 Ağustos tarihinde açılan Alphabet ile birlikte şirketin çatısı haline geldi.Çünkü, Google`ın kurucuları olan Larry Page ve Sergen Brin`nin başlatmış olduğu projede, hedef Google`la dönük çalışmaların tek bir proje dahilinde muhafaza etme olarak söylenen bilgiler arasında yer alıyor.Bundan dolayı alphabet.com için BMW`ye teklif`de bulunan google bunun yerine abc.xyz adresini satın almıştı.Şimdi ise yeni alınan bu şaşırtıcı domian ismi abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com olarak belirlendi.

Alphabet yöneticileri tüm alfabeyi neden satın aldıklarını “abc.xyz içeriğinde eksik harfler vardı,bizde o eksik harfleri tamamladık” dediği öğrenildi.

 

2.717.04 $ olduğu söylenen domain adresi henüz daha kullanılmaya açılmadı.Ama konuyla ilgili diğer bir bilginin ise aslında bu 26 harfli URL uzantısı 1999 yılında satın alındığı Google`ın bünyesine alana kadar özel bir isim adı altında muhafaza edildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Yorumlar

Serkan

hayırlı olsun :) http://www.googlealfabe.com

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !